W październiku 2018 roku Microsoft opublikował aktualizację dla systemu Windows 10, a wielu użytkowników komputerów i laptopów, którzy jako pierwsi instalowali ten update, odkryli, że aktualizacja systemu spowodowała utratę ich danych. Nie była to pierwsza aktualizacja Windows 10 Microsoftu, która wykasowała dane klientów, a może Microsoft za użytkowników wykonuje po prostu porządki.

Kolejna sprawa z jaką zgłaszają się do nas użytkownicy Windows 10 to włączanie się aktualizacji podczas pracy. Może i Microsoft ma szczytny cel aby ludzie nie siedzieli po 20 godzin przed komputerem i zmusza ich w ten sposób do odejścia lub rzucenia sprzętem o ścianę. ALE przecierz komputery nie zawsze pracują ramie w ramie z użytkownikiem. Może jakiś odpowiedzialny człowiek w firmie Microsoft zrozumie wreszcie, że niektóre komputery potrafią całymi tygodniami przeliczać dane i nie mogę się wtedy aktualizować i resetować.

Wiele osób, które pozwoliły na automatyczną aktualizację, odkryło po ponownym uruchomieniu komputera, że ​​zniknęła ogromna część, a w niektórych przypadkach  nawet wszystkie dokumenty, zdjęcia, filmy czy inne pliki.

Jak zauważaliśmy po ostatnich zleceniach na odzyskiwanie danych, aktualizacja systemu Windows 10 października 2018 powoduje usunięcie plików z folderu Dokumenty i innych z profilu użytkownika . Firma Microsoft na swoich forach i w pomocy technicznej twierdzi, że może odzyskać utracone pliki z powodu aktualizacji .Wydaje się jednak, że jej rady  skupiają się głównie na wywołaniu funkcji Przywracanie systemu wycofaniu aktualizacji. Niewielu użytkowników, którzy skorzystali z tej porady, rzeczywiście odzyskało swoje skasowane pliki za pomocą tej metody, a wiele osób jak wynika z naszych analiz dodatkowo pozacierały niektóre informacje na dysku, co utrudniło odzyskiwanie danych lub uniemożliwiło odtworzenie pełnej struktury plików i katalogów.

Na całe szczęście Microsoft wycofał aktualizację i zacznie ją ponownie dystrybuować po naprawieniu tego błędu, ale część użytkowników doświadczyła już utraty danych.

Centrum Odzyskiwania danych może Ci pomóc w odzyskaniu plików po aktualizacji Windows 10

odzyskiwanie danych warszawa

Jak już wspomnieliśmy wyżej nie jest to pierwsza aktualizacja Windows 10, po której mamy pełne ręce roboty. Nasi technicy wielokrotnie odzyskiwali już skasowane pliki. Narzędzia i programy do odzyskiwania danych, z jakich korzystamy, są o wiele bardziej rozbudowane i funkcjonalne niż jakiekolwiek oprogramowanie do odzyskiwania danych, pobierane za darmo z internetu lub kupione za kilkaset złotych

Prace związane z odzyskiwaniem danych są wykonywane w naszym laboratorium przez wyszkolony zespół specjalistów. Na potrzeby odzyskiwania danych zostały opracowane specjalne procedury, których celem jest przede wszystkim ograniczenie możliwości wystąpienia dodatkowych problemów. W naszym zawodzie nie da się wyeliminować ryzyka w 100% ale w porównaniu z opisywanymi na forach internetowych pomysłach mogą one uratować sytuację w wielu przypadkach.

Należy pamiętać, że wiele aktualizacji ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa i usuwa wiele luk w zabezpieczeniach, które mogą zostać wykorzystane przez cyberprzestępców przeciwko Tobie, więc wyłączenie aktualizacji nie jest najlepszym pomysłem. Niemniej jednak jak zawsze zalecamy robienie systematycznych kopii zapasowych swoich danych. Co w znaczący sposób wpłynie na Twoje bezpieczeństwo nawet w innych przypadkach utraty plików.