Odzyskiwanie danych z dysków twardych, które są uszkodzone wymaga doświadczenia oraz specjalistycznego sprzętu i programów. W Centrum Odzyskiwania Danych świadczymy wszystkie usługi potrzebne do naprawy dysków i wyciągnięcia z nich danych użytkowników.

 

W brew pozorom dysk Twardy jest dość skomplikowanym i delikatnym urządzeniem. W jego skład wchodzi widoczna z zewnątrz obudowa oraz elektronika sterująca. Wewnątrz obudowy znajdują się obracające się talerze magnetyczne . Dane z tych talerzy są odczytywane przez zespół głowic. Talerze są osadzone na silniku, który wprowadza je w ruch obrotowy.  Do tego,w środku znajduje się  filtr pochłaniający pyłki oraz magnes pozycjonujący głowice. W zasadzie wszystkie dyski są zbudowane w bardzo podobny sposób . Różnią się często ilością talerzy magnetycznych a co za tym idzie zespołem głowic.

Rodzaje uszkodzeń występujące w dyskach twardych.

Gdy dojdzie do uszkodzenia dysku twardego, nie musi się to równać utracie danych. W wielu przypadkach udaje nam się skutecznie odzyskać dane. Uszkodzenia dysków można podzielić na uszkodzenia logiczne, mechaniczne lub elektroniczne. Oczywiście w najgorszym wypadku  może być  kompilacja trzech tych czynników.

Uszkodzenia elektryczne - Uszkodzenia elektroniczne to uszkodzenie elementów na elektronice sterującej np.zwarcia, spalenie układów scalonych, uszkodzenia romu  itp. Uszkodzenia elektroniki dysków twardych to jedne z częściej występujących problemów, którymi spotykamy się w naszej pracy. Odzyskiwanie danych w takich przypadkach jest również jedną z tańszych i skuteczniejszych usług jakie świadczymy. Nasz zespół ma ponad 20 lat doświadczenia w naprawach elektroniki komputerowej, co czyni nas jedną z najstarszych firm na rynku. Zebrane doświadczenie pozwala nam na szybkie i skuteczne naprawy.

Uszkodzenia mechaniczne - Są to bardzo często występujące uszkodzenia dysków twardych. Uszkodzenia mechaniczne należą do najgorszej grupy. Zwykle są  skutkiem upadku, zmęczeniem materiału lub błędnym działaniem elektroniki sterującej. W ich skład wchodzi awaria zespołu głowic, awaria silnika, uszkodzenie powierzchni talerzy magnetycznych. Nasze laboratorium posiada specjalistyczne narzędzia do wymiany głowic w dyskach twardych. Świadczymy również usługi przekładania talerzy o ile jest to konieczne.

Uszkodzenia logiczne - Do uszkodzeń logicznych można zaliczyć między innymi. „bad sectory”  ( uszkodzone sektory danych),  zanik informacji o partycjach dysku twardego. Na naszym wyposażeniu znajduje się specjalne oprogramowanie do edycji i naprawy firmware'u dysków twardych oraz do odzyskiwania danych w przypadku uszkodzeń spowodowanych przez wirusy, po skasowaniu czy sformatowaniu dysku.

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku

Odzysk danych z uszkodzonego dysku zawsze rozpoczynamy od wywiadu z klientem oraz analizy sytuacji. Dysk jest podpinany pod specjalny kontroler, sprawdzane są jego parametry w trybie serwisowym, oraz określany jest rodzaj uszkodzenia i cena usługi. Dane znajdujące się na uszkodzonym dysku w większości przypadku daje się odzyskać. Tak naprawdę do póki nie uszkodzą się fizycznie talerze dysku jest spora szansa na uratowanie danych.

Nasze laboratorium wyposażone jest w narzędzia oraz programy do naprawy i odzyskiwania danych z uszkodzonych dysków. Nie są to te same programy, które znajdziemy na wielu portalach. Dają one możliwość pracy z dyskami w trybie serwisowym, czego nie da się zrobić żadnym tanim rozwiązaniem. W nasze ręce każdego dnia trafiają dyski z laptopów, komputerów i serwerów NAS oraz macierzy RAID z których odzyskujemy dane. Nasze doświadczenie pozwala na skuteczne, szybkie i konkurencyjne cenowo rozwiązanie wielu problemów.