Masz problem z dostępem do danych z dysku sieciowego? Serwer NAS raportuje błędy lub nie daje dostępu do danych? Jeśli potrzebne są profesjonalne usługi odzyskiwania danych z serwerów NAS zapraszamy na bezpłatną wycenę.

Jesteśmy jednym z największych laboratoriów odzyskujących dane, dzięki czemu możemy pracować z wieloma dyskami w jednym momencie. Daje to naszym klientom możliwość skrócenia czasu i uciążliwości związanych z brakiem danych.

NAS to urządzenie, którego zadaniem jest udostępnienie przestrzeni dyskowej w sieci użytkownika. Część tych urządzeń to jedno lub dwu dyskowe rozwiązania, które są wykorzystywane w domach jako magazyny danych i multimediów. Większość serwerów NAS to jednak wielodyskowe macierze RAD 0, RAID 1, RAID 5 lub RAID 6 które mają wiele zabezpieczeń na wypadek awarii. Niestety czasem jednak dochodzi do sytuacji gdzie odzyskiwanie danych staje się koniecznością.

Typowe problemy z jakimi trafiają do nas klienci to:

  • Uszkodzenia wielu dysków w jednym momencie
  • Duże ilości bad-sectorów na wielu dyskach
  • Błędy użytkowników podczas rekonstrukcji macierzy RAID
  • Uszkodzenia płyt głównych serwerów NAS
  • Usunięte maszyny wirtualne
  • Problemy z systemem operacyjnym serwera
  • Błędy po próbach odbudowy macierzy na uszkodzonych dyskach

Serwery NAS są ogólnie bardzo niezawodne, ale najczęściej zużycie dysków lub awaria wielu z nich jest przyczyną wyłączenia sprzętu z użytkowania. Częstym błędem jest również próba odbudowy uszkodzonej macierzy gdy nie ma pewności co do stanu pozostałych dysków. Przejechał się już na tym nie jeden informatyk, powodując zniszczenia i problemy, które znacznie wpływają na czas i koszt usług odzysku danych.

Nasi technicy widzieli już wiele problemów ale co jakiś czas jesteśmy zaskakiwani tym co może się wydarzyć. Największą winę ponoszą tu informatycy, którzy bez przygotowania i doświadczenia, wertują fora internetowe i testują niemal wszystko co znajdą lub zostanie im doradzone.

Struktury macierzy RAID we współczesnych serwerach NAS są i proste i skomplikowane. Dla osób z doświadczeniem odzyskanie danych nawet z wielodyskowych systemów nie stanowi problemu, ale bez doświadczenia zdarzają się przypadki, że nawet dwudyskowe NAS-y pracujące w RAID 1 są zerowane przez błędy podczas ich naprawy.

W naszej firmie znajdą Państwo wsparcie dla wszystkich typów macierzy RAID występujących w serwerach NAS: QNAP, Synology, Netgear, Asustor, Drobo, D-Link, Zyxel, WD, Seagate, Lacie i wielu innych z systemami plików EXT, BTree, ZFS i wielu innymi oraz wsparciem dla maszyn wirtualnych.

Zapraszamy na bezpłatną analizę i wycenę do naszego biura w Warszawie lub do skorzystania z obsługi wysyłkowej, którą to drogą otrzymujemy zlecenia z całej polski. W przypadku bardzo krytycznych danych firmowych oferujemy ekspresowe usługi bez dodatkowych opłat.