Bezpłatna wycena
Własne laboratorium
Konkurencyjne ceny

Odzyskiwanie danych z pendrive
Odzyskiwanie danych z uszkodzonego pendrive
Pendrive to urządzenie z pamięcią Flash. W przypadku uszkodzenia kontrolera, w celu odzyskania danych, zachodzi konieczność wykopiowania danych z pamięci Flash i zdekodowania ich.
Odzyskiwanie danych po formacie
W przypadku sformatowania pendrive istnieje możliwość odzyskania plików o ile nie zostały one nadpisane innymi danymi.

Odzyskiwanie danych z pendrive.
Wstęp
Pendrive to aktualnie najwygodniejsze urządzenie do przenoszenia danych. Niewielkie rozmiary, uniwersalny port USB czyni to urządzenie niesamowicie przydatnym. Wykorzystują go niemal wszyscy. Niestety przechowywanie swoich danych tylko w jednym miejscu nie jest najlepszym pomysłem. To fantastyczne urządzenie, mimo że jest proste w swojej budowie jest narażone na wiele awarii.
Awarie pendrive
Do najczęstszych uszkodzeń należy ułamanie wtyczki usb oraz przepalenie zabezpieczeń na elektronice czy samego kontrolera. Często ulega awarii oprogramowanie sterujące microkontrolera znajdujące się w pierwszych sektorach Pamięci NAND. Oprócz awarii elektroniczno-programowych, pojawiają się również uszkodzenia logiczne. Przyczyną takiego uszkodzenia może być nieprawidłowe odłączenie pendrive od komputera lub szkodliwe oprogramowanie ( wirusy, trojany itp.)
Budowa pendrive
Pendrive jest podobnie zbudowany do karty pamięci. Znajduje się w nim gniazdo USB, mikrokontroler oraz pamięć NAND flash. Wszystko to oczywiście umiejscowione na płytce elektroniczne i opakowane w obudowę.
Postępowanie
Jeżeli pendrive nie reaguje to trzeba spróbować naprawić elektronikę lub program sterujący. Jeżeli to nie przynosi skutków, nie obejdzie się bez wylutowania pamięci NAND i sczytania jej bezpośrednio specjalistycznym programatorem. Następnie na podstawie specyfikacji technicznej microkontrolera układamy specjalny algorytm aby odszyfrować zapisane dane.

W naszym laboratorium znajdą pomoc wszyscy użytkownicy Pendrive. Odzyskujemy dane z pamięci USB: Kingstone, PQI, CrosAir, Transcend, GoodRam, Adata, Toshiba i wielu innych producentów. Posiadamy oprogramowanie do układania algorytmów dekodujących.