Odzyskiwanie danych z pendrive

Odzyskiwanie danych z Pendrive

Masz uszkodzony Pendrive? Chcesz szybko i za darmo dowiedzieć się jakie będą koszty odzyskiwania danych? Zapraszamy do naszego laboratorium na bezpłatną analizę.

Bezpłatna wycena

Własne laboratorium

Konkurencyjne ceny

Odzyskiwnaie danych z pendrive

Odzyskiwanie danych z pendrive

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego pendrive

Pendrive to urządzenie z pamięcią Flash. W przypadku uszkodzenia kontrolera, w celu odzyskania danych, zachodzi konieczność wykopiowania danych z pamięci Flash i zdekodowania ich.

Odzyskiwanie danych po formacie

W przypadku sformatowania pendrive istnieje możliwość odzyskania plików o ile nie zostały one nadpisane innymi danymi.

Odzyskiwanie danych z pendrive.

Wstęp

Pendrive to aktualnie najwygodniejsze urządzenie do przenoszenia danych. Niewielkie rozmiary, uniwersalny port USB czyni to urządzenie niesamowicie przydatnym.  Wykorzystują go niemal wszyscy.  Niestety przechowywanie swoich danych tylko w jednym miejscu nie jest najlepszym pomysłem.  To fantastyczne urządzenie, mimo że jest proste w swojej budowie jest narażone na wiele awarii.

Awarie pendrive

Do najczęstszych uszkodzeń należy ułamanie  wtyczki usb oraz przepalenie zabezpieczeń na elektronice czy samego kontrolera. Często ulega awarii oprogramowanie sterujące microkontrolera znajdujące się w pierwszych sektorach Pamięci NAND. Oprócz awarii elektroniczno-programowych, pojawiają się również uszkodzenia logiczne. Przyczyną takiego uszkodzenia może być nieprawidłowe odłączenie pendrive  od komputera lub  szkodliwe oprogramowanie ( wirusy, trojany itp.)

Budowa pendrive

Pendrive jest podobnie zbudowany do karty pamięci. Znajduje się w nim gniazdo USB, mikrokontroler oraz pamięć NAND flash. Wszystko to oczywiście umiejscowione na płytce elektroniczne i opakowane w obudowę.

Postępowanie

Jeżeli pendrive nie reaguje to trzeba spróbować naprawić elektronikę lub program sterujący. Jeżeli to nie przynosi skutków, nie obejdzie się bez wylutowania pamięci NAND i sczytania jej bezpośrednio specjalistycznym programatorem. Następnie na podstawie specyfikacji technicznej microkontrolera układamy specjalny algorytm aby odszyfrować zapisane dane.

odzyskiwanie danych z pendrive

W naszym laboratorium znajdą pomoc wszyscy użytkownicy Pendrive. Odzyskujemy dane z pamięci USB: Kingstone, PQI, CrosAir, Transcend, GoodRam, Adata, Toshiba i wielu innych producentów. Posiadamy oprogramowanie do układania algorytmów dekodujących.

Chcesz nas jeszcze o coś zapytać