Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych z dysków

Masz uszkodzony dysk? Chcesz poznać koszty odzyskiwania danych? Zapraszamy do naszego laboratorium na bezpłatną analizę.

Bezpłatna wycena

Własne laboratorium

Konkurencyjne ceny

Odzyskiwnaie danych z dysku

 

Odzyskiwanie danych z dysków

 

z uszkodzeniami elektronicznymi

Uszkodzenia elektroniki dysków twardych to jedne z częściej występujących problemów. Odzyskiwanie danych w takich przypadkach jest również jedną z tańszych i skuteczniejszych usług.

 

z uszkodzeniami mechanicznymi

Nasze laboratorium odzyskiwania danych posiada nowoczesne wyposażenie umożliwiające wyminę głowic oraz talerzy w dyskach twardych.

 

z uszkodzeniami logicznymi

Na naszym wyposażeniu znajduje się specjalne oprogramowanie do edycji firmwar-u dysków twardych oraz do odzyskiwania danych w przypadku uszkodzeń przez wirusy, po skasowaniu czy sformatowaniu dysku.

 

 

W brew pozorom dysk Twardy jest dość skomplikowanym i delikatnym urządzeniem.
W jego skład wchodzi widoczna z zewnątrz obudowa oraz elektronika sterująca. Wewnątrz obudowy znajdziesz obracające się talerze magnetyczne . Dane z tych talerzy są odczytywane przez zespół głowic. Talerze są osadzone na silniku, który wprowadza je w ruch obrotowy.  Do tego,w środku znajduje się  filtr pochłaniający pyłki oraz magnes pozycjonujący głowice. W zasadzie wszystkie dyski są zbudowane w bardzo podobny sposób . Różnią się często ilością talerzy magnetycznych a co za tym idzie zespołem głowic.

Rodzaje uszkodzeń występujące w dyskach twardych.

Uszkodzenia dysków można podzielić na uszkodzenia logiczne, mechaniczne lub elektroniczne. Oczywiście w najgorszym wypadku  może być  kompilacja trzech tych czynników.

Do uszkodzeń logicznych można zaliczyć między innymi. „bad sectory”  ( uszkodzone sektory danych),  zanik informacji o partycjach dysku twardego.

Uszkodzenia elektroniczne to uszkodzenie elementów na elektronice sterującej np.zwarcia, spalenie układów scalonych, uszkodzenia romu  itp.

Uszkodzenia mechaniczne należą do najgorszej grupy. Zwykle są  skutkiem upadku, zmęczeniem materiału lub błędnym działaniem elektroniki sterującej. W ich skład wchodzi awaria zespołu głowic, awaria silnika, uszkodzenie powierzchni talerzy magnetycznych.

Naprawa

Uszkodzenia mechaniczne wymagają rozebrania dysku i wymiany uszkodzonych elementów np. silnika albo zespołu głowic.

Taka operacja wymaga  specjalistycznej wiedzy i sprzętu. Przede wszystkim rozebranie dysku twardego wymaga odpowiedniej czystości powietrza. Takie warunki miedzy innymi jest w stanie zapewnić komora laminarna. Specjalna budowa oraz filtry oczyszczają powierzchnię roboczą. Chroni to przed osadzeniem się  mikro pyłków na powierzchni talerza magnetycznego.  Rozebranie dysku w warunkach domowych może znacznie pogorszyć sprawę.

 

Wymiana głowic

Uszkodzenia  elektroniczne.
Tu należy naprawić elektronikę dysku ponieważ jest ona indywidualna dla każdego dysku. Zamiana elektroniki z dysku nawet o takim samym modelu nie przyniesie pożądanych rezultatów.

Uszkodzenia logiczne.
Jeżeli dysk jest uszkodzony logicznie wystarczy specjalistyczna wiedza i odpowiednie programy aby skutecznie naprawić dysk. Odzyskiwanie danych z dysków uszkodzonych logicznie jest zwykle najprostsze i najtańsze spośród wszystkich trzech przypadków.


W naszej ofercie znajdą Państwo odzyskiwanie danych ze wszystkich modeli dysków twardych. Odzyskujemy dane z dysków Seagate, Western-Digital, Toshiba, Hitachi, Samsung, z dysków USB, z dysków do laptopów, komputerów, serwerów.

Naprawa dysków twardych na potrzeby odzyskiwania danych powinna odbywać się odpowiednim miejscu. Ważne jest wyposażenie w specjalistyczne narzędzia oraz odpowiednie zachowanie czystości powietrza.

Zapraszamy na bezpłatną analizę.

Chcesz nas jeszcze o coś zapytać