Goodram CX300 to budżetowy dysk SSD produkowany przez polską firmę. Dzięki dobrej cenie i przyzwoitym parametrom odczytu i zapisu danych znalazł szeroką rzeszę nabywców. Jest to jednak dysk, w którym czasem dochodzi do uszkodzenia części komórek pamięci i zablokowania dysku. Objawem jaki możemy zaobserwować to zgłaszanie się dysku jako SATAFIRM S11 i brak dostępu do danych. Przegladając dysk w edytorze HEX mamy widok jak by wszystkie sektory były wyzerowane.

Naprawa dysku Goodram CX300 nie jest możliwa, ale dzięki naszej wiedzy i specjalistycznemu oprogramowaniu jesteśmy w stanie odzyskać dane z takiego dysku. Ilość uszkodzonych komórek pamięci ma tu zasadnicze znaczenie jeśli chodzi o jakość odzyskanych plików. Na szczęście większość dysków udaje się wyczytać prawie w 100%. Z dysków z dużą ilością błędów pozostaje odzyskiwanie plików metodą RAW – czyli po ich identyfikatorach.

Aby uniknąć utraty danych warto robić częste kopie danych. Dyski SSD nie dają żadnych objawów przed uszkodzeniem więc ciężko jest się nawet zorientować, że coś nam zagraża

odzyskiwanie danych warszawa