W październiku 2018 roku Microsoft opublikował aktualizację dla systemu Windows 10, a wielu użytkowników komputerów i laptopów, którzy jako pierwsi instalowali ten update, odkryli, że aktualizacja systemu spowodowała utratę ich danych.

Nie była to pierwsza aktualizacja Windows 10 Microsoftu, która wykasowała dane klientów, a może Microsoft za użytkowników wykonuje po prostu porządki.

Kolejna sprawa z jaką zgłaszają się do nas użytkownicy Windows 10 to włączanie się aktualizacji podczas pracy. Może i Microsoft ma szczytny cel aby ludzie nie siedzieli po 20 godzin przed komputerem i zmusza ich w ten sposób do odejścia lub rzucenia sprzętem o ścianę. ALE przecierz komputery nie zawsze pracują ramie w ramie z użytkownikiem. Może jakiś odpowiedzialny człowiek w firmie Microsoft zrozumie wreszcie, że niektóre komputery potrafią całymi tygodniami przeliczać dane i nie mogę się wtedy aktualizować i resetować.

Wiele osób, które pozwoliły na automatyczną aktualizację, odkryło po ponownym uruchomieniu komputera, że ​​zniknęła ogromna część, a w niektórych przypadkach  nawet wszystkie dokumenty, zdjęcia, filmy czy inne pliki.

Jak zauważaliśmy po ostatnich zleceniach na odzyskiwanie danych, aktualizacja systemu Windows 10 października 2018 powoduje usunięcie plików z folderu Dokumenty i innych z profilu użytkownika . Firma Microsoft na swoich forach i w pomocy technicznej twierdzi, że może odzyskać utracone pliki z powodu aktualizacji .Wydaje się jednak, że jej rady  skupiają się głównie na wywołaniu funkcji Przywracanie systemu wycofaniu aktualizacji. Niewielu użytkowników, którzy skorzystali z tej porady, rzeczywiście odzyskało swoje skasowane pliki za pomocą tej metody, a wiele osób jak wynika z naszych analiz dodatkowo pozacierały niektóre informacje na dysku, co utrudniło odzyskiwanie danych lub uniemożliwiło odtworzenie pełnej struktury plików i katalogów.

Na całe szczęście Microsoft wycofał aktualizację i zacznie ją ponownie dystrybuować po naprawieniu tego błędu, ale część użytkowników doświadczyła już utraty danych.

Centrum Odzyskiwania danych może Ci pomóc w odzyskaniu plików po aktualizacji Windows 10