Może naprawa dysku to zbyt górnolotne określenie, ale faktem jest, że do odzyskania danych z tego dysku trzeba, go było uruchomić, czyli poniekąd naprawić.

Co prawda nie jest to działanie, które przywróciło całkowitą sprawność dysku, ale z uwagi na konstrukcję dysków Seagate -a ST1000LM035 i pokrewnych modeli była to trochę inna praca niż w produkowanych do tej pory modelach. Co nowego spotkało nas w Seagate ST1000LM035? Otóż po pierwsze zablokowany jest dostęp do firmwaru tego dysku co uniemożliwia sprawdzenie typu zastosowanych głowic. Musieliśmy zastosować inne metody ich doboru, ale nie obyło się niestety bez zakupu większej ilości dysków na części. Dyski Seagate z serii F3 ogólnie nie są łatwe w odbudowie ale brak dostępu do firmware -u dodatkowo komplikuje sprawę.

Kolejna sprawa to inna budowa dysku a co za tym idzie trochę inne czynności potrzebne do wymiany głowic. Znacznie mniej miejsca inna konstrukcja mocowania głowic niż w poprzednich modelach dysków Seagate powodują, że szczególnie instalacja nowych głowic wymaga jeszcze większej precyzji.

Dysk udało się oczywiście naprawić, a dane się właśnie odzyskują.

W naszej ofercie znajdą Państwo usługi odzyskiwania danych ze wszystkich modeli dysków Seagate, zarówno z dysków USB, 2,5″ , 3,5″ jak i z najnowszych konstrukcji 2,5″ slim. Zapraszamy na bezpłatną wycenę oraz do poczytania innych artykułów na naszym blogu.