Przyszły mrozy i mamy kolejny wysyp dysków twardych z uszkodzoną-spaloną elektroniką i wiele zapytań o odzyskiwanie danych z dysków Seagate, WD – Western-Digital, Samsung, Hitachi, Toshiba z takimi problemami. Wiele osób mówi że dysk mocno się grzeje, że coś z niego śmierdzi lub, że nie kręci talerzami. Skąd takie problemy o tej porze roku.

Otóż większość problemów bierze się z faktu, iż laptopy są przenoszone z ciepłego biura, do zimnego auta lub autobusu i na odwrót. Wiele osób nie dba ot lub nie ma czasu, aby laptopa ogrzać i dać mu czas na odparowanie skondensowanej pary wodnej. To właśnie woda powstająca podczas ocieplania zimnych części laptopa i dysku twardego powoduje wiele problemów z dyskami twardymi oraz notebookami i komputerami.

Uszkodzenia elektroniki w starszych dyskach może nie stanowią poważniejszego problemu od strony odzyskiwania danych, ale z pewnością obciążają budżet użytkownika. Inna sprawa ma się, gdy mamy do czynienia z nowszymi dyskami SSD lub spaloną elektroniką w dyskach SSHD Seagate lub Western Digital. Konstrukcje te mają zupełnie inną architekturę i trzeba wykonać o wiele więcej czynności w procesie odzyskiwania danych.

Duże zmiany temperatur ogólnie nie służą elektronice, a zamrażanie i uruchamianie sprzętu zaraz po przyjściu z dworu jest dla niego bardzo nie zdrowe. W przypadku uszkodzeń konieczności odzyskania danych, zapraszamy na bezpłatną wycenę.